1994 Kış Olimpiyatları'nda kayaklı koşu - Erkekler 10 km klasik - Vikipedi

1994 Kış Olimpiyatları'nda Kayaklı koşu - Erkekler 10 km klasik
Cross country skiing pictogram.svg
Kayaklı koşu
YerBirkebeineren Kayak Stadyumu
Tarih17 Şubat
Ülke sayısı33
Sporcu sayısı88
Madalya kazananlar
Altın madalya   Norveç
Gümüş madalya   Kazakistan
Bronz madalya   İtalya
1992 1998

1994 Kış Olimpiyatları'nda Kayaklı koşu – Erkekler 10 km klasik, Birkebeineren Kayak Stadyumu'nda 17 Şubat tarihinde yapılmıştır.[1]

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Çıkış Atlet Ülke Süre Fark
1., altın madalya sahibi 71 Bjørn Dæhlie  Norveç 24:20.1
2., gümüş madalya sahibi 86 Vladimir Smirnov  Kazakistan 24:38.3 +18.2
3., bronz madalya sahibi 78 Marco Albarello  İtalya 24:42.3 +22.2
4 74 Mikhail Botvinov  Rusya 24:58.9 +38.8
5 68 Sture Sivertsen  Norveç 24:59.7 +39.6
6 69 Mika Myllylä  Finlandiya 25:05.3 +45.2
7 87 Vegard Ulvang  Norveç 25:08.0 +47.9
8 67 Silvio Fauner  İtalya 25:08.1 +48.0
9 88 Harri Kirvesniemi  Finlandiya 25:13.2 +53.1
10 48 Alois Stadlober  Avusturya 25:25.4 +1:05.3
11 73 Jochen Behle  Almanya 25:29.4 +1:09.3
12 76 Jari Räsänen  Finlandiya 25:31.5 +1:11.4
13 80 Andrey Kirillov  Rusya 25:41.2 +1:21.1
14 72 Jan Ottosson  İsveç 25:47.9 +1:27.8
15 82 Giorgio Vanzetta  İtalya 25:48.1 +1:28.0
16 29 Nikolai Ivanov  Kazakistan 25:48.3 +1:28.2
17 84 Johann Mühlegg  Almanya 25:50.6 +1:30.5
18 64 Vladimir Legotine  Rusya 25:52.6 +1:32.5
19 47 Christer Majbäck  İsveç 25:55.2 +1:35.1
20 79 Alexey Prokurorov  Rusya 25:55.3 +1:35.2
21 55 Jeremias Wigger  İsviçre 25:55.4 +1:35.3
22 40 Patrick Rémy  Fransa 25:57.6 +1:37.5
23 70 Jari Isometsä  Finlandiya 26:06.5 +1:46.4
24 81 Thomas Alsgaard  Norveç 26:07.0 +1:46.9
25 15 Kazunari Sasaki  Japonya 26:12.1 +1:52.0
26 62 Luboš Buchta  Çek Cumhuriyeti 26:17.6 +1:57.5
27 83 Torgny Mogren  İsveç 26:21.7 +2:01.6
28 53 Viktor Kamotski  Belarus 26:22.6 +2:02.5
29 77 Fulvio Valbusa  İtalya 26:26.2 +2:06.1
30 85 Niklas Jonsson  İsveç 26:27.6 +2:07.5
31 46 Mitsuo Horigome  Japonya 26:36.2 +2:16.1
32 42 Torald Rein  Almanya 26:38.7 +2:18.6
33 60 Elmo Kassin  Estonya 26:40.9 +2:20.8
34 58 Pavel Ryabinin  Kazakistan 26:41.7 +2:21.6
35 3 Jaak Mae  Estonya 26:42.7 +2:22.6
36 22 Andrus Veerpalu  Estonya 26:45.8 +2:25.7
37 8 Andrey Nevzorov  Kazakistan 26:45.9 +2:25.8
38 38 Ričardas Panavas  Litvanya 26:46.1 +2:26.0
39 24 Philippe Sanchez  Fransa 26:47.8 +2:27.7
40 51 Hiroyuki Imai  Japonya 26:48.8 +2:28.7
41 14 Todd Boonstra  Amerika Birleşik Devletleri 26:56.3 +2:36.2
42 54 Urmas Välbe  Estonya 26:58.4 +2:38.3
43 52 Ivan Bátory  Slovakya 26:58.7 +2:38.6
44 6 Carlos Vicente  İspanya 27:01.4 +2:41.3
45 4 John Aalberg  Amerika Birleşik Devletleri 27:02.3 +2:42.2
46 33 Hans Diethelm  İsviçre 27:03.1 +2:43.0
47 63 Juan Gutiérrez  İspanya 27:06.0 +2:45.9
48 61 Giachem Guidon  İsviçre 27:09.1 +2:49.0
49 36 Dany Bouchard  Kanada 27:09.5 +2:49.4
50 56 Daníel Jakobsson  İzlanda 27:09.7 +2:49.6
51 41 Anthony Evans  Avustralya 27:09.9 +2:49.8
52 65 Benjamin Husaby  Amerika Birleşik Devletleri 27:11.3 +2:51.2
53 59 Vyacheslav Plaksunov  Belarus 27:12.1 +2:52.0
54 50 Stéphane Azambre  Fransa 27:14.6 +2:54.5
55 43 Markus Hasler  Lihtenştayn 27:17.1 +2:57.0
56 45 Siniša Vukonić  Hırvatistan 27:17.5 +2:57.4
57 23 Jordi Ribó  İspanya 27:21.2 +3:01.1
58 49 Luke Bodensteiner  Amerika Birleşik Devletleri 27:22.3 +3:02.2
59 75 Václav Korunka  Çek Cumhuriyeti 27:22.8 +3:02.7
60 2 Wilhelm Aschwanden  İsviçre 27:27.2 +3:07.1
61 13 Janko Neuber  Almanya 27:27.4 +3:07.3
62 1 Igor Obukhov  Belarus 27:29.2 +3:09.1
63 9 Cédric Vallet  Fransa 27:30.0 +3:09.9
64 37 Ebbe Hartz  Danimarka 27:36.0 +3:15.9
65 27 Pavel Benc  Çek Cumhuriyeti 27:38.6 +3:18.5
66 18 Michael Binzer  Danimarka 27:43.5 +3:23.4
67 17 Mark Gray  Avustralya 27:54.0 +3:33.9
68 16 David Belam  Büyük Britanya 28:00.2 +3:40.1
69 57 Slavcho Batinkov  Bulgaristan 28:02.2 +3:42.1
70 31 Sergei Dolidovich  Belarus 28:02.8 +3:42.7
71 5 Martin Petrásek  Çek Cumhuriyeti 28:10.0 +3:49.9
72 10 Masaaki Kozu  Japonya 28:20.2 +4:00.1
73 39 Elemer-Gyorgy Tanko  Romanya 28:30.5 +4:10.4
74 35 Iskren Plankov  Bulgaristan 28:39.0 +4:18.9
75 12 Ahn Jin-soo  Güney Kore 28:42.9 +4:22.8
76 32 Stephan Kunz  Lihtenştayn 28:44.8 +4:24.7
77 66 Park Byung-chul  Güney Kore 28:47.3 +4:27.2
78 21 Rögnvaldur Ingþórsson  İzlanda 28:51.2 +4:31.1
79 30 Antonio Rački  Hırvatistan 28:58.6 +4:38.5
80 25 Zsolt Antal  Romanya 29:13.3 +4:53.2
81 7 Petar Zografov  Bulgaristan 29:49.4 +5:29.3
82 11 Níkos Kalofiris  Yunanistan 30:17.0 +5:56.9
83 34 Christos Títas  Yunanistan 30:37.0 +6:16.9
84 28 Bekim Babić  Bosna-Hersek 30:44.3 +6:24.2
85 20 Jānis Hermanis  Letonya 30:57.3 +6:37.2
86 44 Nikos Anastassiadis  Yunanistan 31:00.3 +6:40.2
87 26 Mithat Yıldırım  Türkiye 32:34.8 +8:14.7
88 19 Rusiate Rogoyawa  Fiji 38:30.7 +14:10.6

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Cross Country Skiing at the 1994 Lillehammer Winter Games: Men's 10 kilometres". Sports Reference. 17 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2019.